Slēpošana


Slēpošana un snovošana Alpos
 

Jaunākie ieceļošanas noteikumi Austrijā


 

Iebraucot Austrijā no Latvijas ir jāparāda:

Pilnas vakcinācijas apliecinājums (2 potes) VAI pierādījums par pagātnes infekciju (medicīniskajā dokumentā ir jānorāda atveseļošanās datums — (viesiem no Apvienotās Karalistes: ar NHS e-pastu/pozitīva testa tekstu nepietiek)

UN negatīvs PCR tests (derīgs 72 stundas) VAI pierādījums par balstvakcīnu (revakcinācija ir derīga no pirmās dienas).

 Tikai 1x vakcinēts ar Johnson & Johnson skaitās NEVAKCINĒTS. Ar otro vakcīnu Jonson skaitās 3x vakcinēts, tas ir spēkā jau no nākamās dienas (paņemiet līdzi vakcinācijas apliecinājuma lapiņu).

 

 

Kad jums ir nepieciešams PCR tests

Tālāk ir norādīti vairāki scenāriji.

2x vakcinēts : PCR tests ir obligāts

3x vakcinēts (vai 1x vakcinēts ar Johnson & Johnson plus Booster): nav nepieciešams PCR tests

Atveseļojies: PCR tests obligāts*

Atveseļojies, pēc tam 1x vakcinēts: PCR tests obligāti

Atveseļojies, pēc tam 2x vakcinēts: nav nepieciešams PCR tests

1x vakcinēts, pēc tam atveseļojies: nepieciešams PCR tests*

2x vakcinēts (vai 1x ar Johnson & Johnson), pēc tam atveseļojies: nav nepieciešams PCR tests

*) Ja nesen esat atveseļojies, PCR testam ir alternatīva -ārsta izziņa par nesenu atveseļošanos, jo PCR tests var uzrādīt pozitīvu.

 

 

Noteikumi bērniem un pusaudžiem

Bērniem, kas jaunāki par 12 gadiem, nav nepieciešams vakcinācijas/atveseļošanās pierādījums vai PCR tests, ja viņus pavada pilnībā vakcinēti vai atveseļojušies pieaugušie.

Pusaudži (no 12 gadu vecuma un dzimuši 2006. gada 1. septembrī vai vēlāk) var izmantot Holiday Ninja Pass pirmo PCR testu, lai iebrauktu Austrijā.

Pusaudžiem, kas dzimuši pirms 2006. gada 1. septembra, tiek piemērots noteikums "2-G+" (pilnas vakcinācijas/atveseļošanās pierādījums UN PCR tests VAI revakcinācija).

Lūdzu, ņemiet vērā, ka pusaudžiem, kas dzimuši pirms 2006. gada 1. septembra un ierodas no Apvienotās Karalistes, Nīderlandes, Dānijas vai Norvēģijas (vīrusu variantu valstis), no 25. decembra tiek piemēroti atšķirīgi noteikumi. Viņiem ir jābūt pilnībā vakcinētiem (2 potes), UN viņi ir saņēmuši 3. revakcināciju. Viņiem arī ir nepieciešams negatīvs PCR tests (derīgs 48 stundas), lai ieceļotu Austrijā.

Sīkāk šeit (Angļu val.)

 

 

 

Iebraukšana bez PCR testa vai 3. potes

Jums jāuzrāda pilnas vakcinācijas/atveseļošanās pierādījums.

Nepieciešama reģistrācija pirms ceļojuma.

Jums nekavējoties jāveic pašizolācija, līdz varat uzrādīt negatīvu PCR testu (testu var veikt tieši lidostā vai jebkurā citā testa vietā)

Reģistrācijas forma šeit

 

Iebraukšana bez vakcinācijas/atveseļošanās

Ieceļošana tūrisma nolūkos vai darījumu braucienos nav iespējama, ja nevarat izpildīt “2-G” prasības.

Austrijas un ES pilsoņi, kā arī tie, kuru dzīvesvieta ir Austrijā, joprojām var ieceļot, taču viņiem nekavējoties ir jāizolējas 10 dienas. Karantīnu var beigt ar negatīvu testu 5. dienā.

Nepieciešama reģistrācija pirms ceļojuma.

 

Kādi pierādījumi tiek pieņemti?

Lai pierādītu savu “2-G” statusu, varat izmantot NHS Covid lietotni vai EU Covid Pass. Tiek pieņemtas arī drukātas versijas un medicīniskās izziņas par vakcināciju vai atveseļošanos. Ja jūsu sertifikāts nav angļu vai vācu valodā, lūdzu, lejupielādējiet šo veidlapu.

 

Pilna vakcinācija

 

Divu devu vakcinācija pašlaik ir spēkā 270 dienas pēc otrās vai jebkuras papildu devas. Starp pirmo un otro poti jāpaiet vismaz 14 dienām un starp otro un trešo – 120 dienām.

 

Johnson & Johnson vakcinācija ir derīga 270 dienas, 22 dienas pēc pirmās devas. Lūdzu, ņemiet vērā: no 2022. gada 3. janvāra jums ir nepieciešama revakcinācija, ja esat saņēmis tikai vienu Johnson & Johnson devu.

Ja esat gan vakcinēts, gan atveseļojies, pirmā deva ir derīga 270 dienas.

BioNtech/Pfizer, AstraZeneca, Covishield, Covaxin, Johnson & Johnson, Moderna, Sinovac un Sinopharm ir derīgas IEBRAUKŠANAI Austrijā.

Lūdzu, ņemiet vērā: tikai BioNtech/Pfizer, AstraZeneca, Johnson & Johnson un Moderna ir atzītas par “2-G” noteikumus izpildošām Austrijā.

 

Atveseļošanās apliecinājums

 

Atgūšanas apliecinājumu var izmantot 180 dienas, lai ieceļotu Austrijā. Nepieciešama medicīniskā izziņa, kurā norādīts atveseļošanās datums. Lūdzu, ņemiet vērā, ja ceļojat no Apvienotās Karalistes: ar NHS e-pastu/pozitīva testa tekstu nepietiek.

Ja esat nesen atveseļojies, jūsu PCR tests joprojām var izrādīties pozitīvs. Tādēļ, ja esat atveseļojies pēdējo 90 dienu laikā, varat izmantot medicīnisko izziņu (tostarp atveseļošanās datumu) kā PCR testa aizstājēju. Lūdzu, aizpildiet šo veidlapu angļu valodā, ja tas attiecas uz jums.

 

COVID tests

 

PCR tests ir derīgs 72 stundas. Sertifikāts ir jāizsniedz oficiālai medicīnas iestādei (piemēram, testu centram vai aptiekai), un tajā jāiekļauj testa veikšanas datums un laiks.

Ja jau esat saņēmis balstvakcinu, jums nav nepieciešams PCR tests.

 

Kad nepieciešama ieceļošanas atļauja?

Pilnībā vakcinētiem un atveseļotiem ceļotājiem un viņu pavadošajiem bērniem NAV nepieciešama ieceļošanas atļauja (izņemot vīrusu variantu reģionus).

Pirmsceļošanas atļauja ir nepieciešama, iebraucott ar “2-G” statusu, bet bez PCR testa vai balstvakcīnas.

2021-12-31 10:31  |  Skatīts: 1135x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ